روشنایی فروردین
LOADING
image desc

معرفی لامپ های رشد فروردین

دسته بندی : عمومی,

لامپ های رشد گیاه فروردین دارای طیف نوری فول اسپکتروم در محدوده منطقه فعال فتوسنتزی گیاهان به همراه مقدار بسیار کمی از سایر طیف های مفید نوری برای رشد گیاهان خاص بی ضرر برای انسان می باشد که در مدل های 5 و 12 وات حباب دار با زاویه پخش نور 120 درجه و لنز دار با زاویه پخش نور 60 درجه تولید می شود.

ویژگی ها لامپ های رشد  گیاه فروردین

مصرف پایین انرژی، طول عمر و بازدهی طولانی، سایز کوچک، قدرت کلید زنی زیاد، دارای چیپست و درایور با خروجی نور ثابت به همراه سرپیچ استاندارد E27 با قابلیت نصب شدن روی انواع پایه های لامپ، بدنه الومینیومی، همچنین لامپ های رشد فروردین دارای ال ای دی اصلاح نور برای افزایش یکنواختی و ملایمت نور هستند که این لامپ ها به همراه گارانتی معتبر شرکت فروردین ارائه می شوند.

مدل ها و مشخصات LED 5 وات

لامپ های رشد 5 وات فروردین در سه مدل حبابی با سرپیچ E27، لنز دار با سرپیچ E27 و لنز دار با پایه سوزنی تولید شده است.

لامپ LED 12 وات رشد

لامپ رشد 12 وات فرودین دارای یک مدل حباب دار با سرپیچ E27 می باشد.

نحوه استفاده از لامپ های رشد حبابی

لامپ های حبابی رشد برای استفاده از تعدادی بالای گیاهان مختلف با سایز کوچک و متوسط طراحی شده است و حباب باعث پخش نور و افزایش محدوده روشنایی می شود، بهترین مدل استفاده از لامپ های حبابی به صورت دوتایی و نوردهی از اطراف گیاه است که نیاز نوری چندین گیاه را برطرف می کند.

نحوه استفاده از لامپ های رشد لنز دار

لامپ های لنز دار، فاقد حباب و برای افزایش تمرکز در نور دهی طراحی شده اند، این مدل لامپ ها با قرارگیری مناسب امکان نور دهی به چندین گیاه با سایز کوچک به صورت نور دهی مستقیم از بالا و یا کنارها را دارند، بهترین مدل استفاده از این لامپ ها نور دهی مستقیم از بالا برای یک گیاه است.

نحوه انتخاب نوع لامپ

لامپ سوزنی در چراغ های خرطومی و پایه های هالوژنی سقفی و دیواری استفاده می شود.

لامپ حبابی و لنز دار با سرپیچ E27 در چراغ های مطالعه فنری، مهندسی و پایه های معمولی استفاده می شود.

چه نوع گیاهانی می توانند از این لامپ های رشد استفاده کنند؟

این لامپ ها با تولید طول موج نوری در منطقه فعال فتوسنتزی گیاهان و نداشتن نور مضر مادون قرمز و اشعه ماورای بنفش برای تمام گیاهان مناسب هستند و امکان استفاده به عنوان نور اصلی یا کمکی در محیط های با گیاهان زیاد و مختلف را دارند.

مدت زمانی نور دهی به گیاهان؟

نور مهمترین فاکتور رشد گیاهان است و نیاز نوری یا مدت زمانی که گیاه به نور نیاز دارد با فاکتورهای متفاوتی از جمله نوع گونه، سایز، مکان قرار گیری و نحوه قراری گیری گیاه مشخص می شود، همچنین شدت و مدت زمان استفاده از نور طبیعی و مصنوعی روی رشد گیاه تاثیر می گذارد، گیاهان آپارتمانی به صورت عمومی سایه پسند هستند و حداقل نیاز نوری آن ها 12 ساعت می باشد.

جمع بندی

لامپ های رشد گیاه 5 و 12 وات فرودین مناسب برای گیاهان کوچک و متوسط در مکان های تاریک و با نور کم به عنوان نور اصلی و یا کمکی امکان استفاده دارند. این لامپ ها با تامین نیاز نوری گیاه رشد آن را تضمین می کند.